GriffStrong16

Team 1

Youth Team 1

Kyle  Bartholomew
JP Calcaterra
Mike  Carrol
Joe  Fimiani
Brian Foran
Kevin Hart
Danny  Kelly
Jack Kelly
Joeseph Kelly
Conal Lynch
Rob Ouellette 
Brian Oullette
Anthony Parrziala
Eric Scholl
Joe  Lil Shea
Sean Sullivan      G-TJ Massie

Team ​6

Team 4

Division B

Team 3

Kevin Boudreau
Brian  Brown
Trevor Davis
Aidan Hartigan
Will  Hartigan
Sean Kavanagh James McDonald
Gary Messina
Colleen Monroe Charlie Pigott
Jared Potter
Tommy Potter
Alex Ranere
Samantha Saulnier
Ryan  Smith
Bob Van Benschotene G -John Fitzgerald

Tim  O'Sullivan
Clay  Berger
Jake Bordonaro       Dan Doherty
Alex Collins
John Mansfield
Nick Flanagan
Brian Flynn
Lauren Lepore
Mike  Lepore
Justin Mansfield
Justin McKenzie
Kristen  McKenzie
George Pantazopoulos
Demetri Sotiropoulos
Oliver Tacacsi-Nagy     G-Matt Good

Frank  Yunes
Casey Yunes
Gavin Yunes
James Yunes
Robert Kelley
Danielle Kelley
Scott Kelley
Jake Kelley
Cam Arrigo
Matt Mansfield
Shawn Mansfield
Sean Dunning
Michael Dunning             Evan Jones

Coaches                   Frank Yunes 

Cam Desmond
John Henry deMont
Paul  Desmond
Dominic Frisoli
Jake Davies
Frank Griffin
Keely Griffin
Nolan Griffin
Jack  O'Connor 
Kevin O'Connor  
Gregg Malatesta
Aidan Griffin
Jake Russell
Nolan Russell

Coach                   Frank Griffin           

Mason  Beecher
Stewart Bell
Frank  Casttellucci
John  Crowley
Anthony Farinacci   Michael  Leary
Patrick Lackey
Blake McIntyre
John   Pigott
Bob Powers
Danny Segreve
Kenny Segreve
Steve Segreve
Bill Sellers
Rob Shea
Danny Tremblay      G-Danny Lordan

Youth Team 2

Mike Baccari Justin  Beecher
Scott Bouvier      Caroline English
Chad Goldberg
Greg Hart  
Sean  Henry
Matty Martin
Katey O'Quinn
Reed Powers
Gregory Pugh
Matt Pugh
Ryan Sheehan
John Staffier
Cooper Stahl
Brian Walsh
Rachel White      G-Matt Anderson

Coach Dan Munroe

Team 2

Division A 

Team ​5

Hockey Tournament Format

Michael Bartlett
D Fitzgerald
Kyle  Gallegos
Shane Geib
Luke Griffin
Michael  Griffin
Tom  Griffin        Joanna Landsvik  John McCusker
Becca O'Quinn
Shawn Power
Jack Powers
Joe  Shea
Paul  Stanton
Andrew  Sullivan
Sarah Sullivan
Dan  Williams             G -Danny  Styffe

Coach                    Charlie Fox

The tournament format will be two Divisions of three teams. The winner of each Division will play for the Tournament Cup 

 

Congratulations to the 2017 Winning Team!!